Praktyczny bagaż

Co roku mnóstwo Polaków wyjeżdża na upragnione wakacyjne urlopy. Podróżujemy na terenie kraju, wybierając najczęściej Mazury, Bałtyk lub Zakopane. Oprócz wędrówek po Polsce rodacy coraz liczniej wykupują zagraniczne wycieczki. Podróż samolotem w wakacje nie jest już domeną uprzywilejowanych i bogatych. Przeważnie urlop trwa około 14 dni, ale poza miejscem zamieszkania przebywamy ok. 10-12 dni.

Jeśli jest to wyjazd rodzinny, okazuje się, że mamy naprawdę dużo bagaży, dlatego potrzebna jest niezawodna, wytrzymała walizka. Solidna, wykonana z dobrych materiałów może posłużyć nam długie lata. Jeśli do tego wyróżnia się ciekawym wzornictwem, które jest niejako ponadczasowe, nie ma ryzyka, że stanie się po prostu niemodna.

Walizka kabinowa jest zdecydowanie łatwiejsza w utrzymaniu czystości. Często występuje w jaskrawych kolorach i jest preferowana przez młodzież i studentów. Prym na rynku wiodą walizki poliwęglanowe i to mimo dość wysokiej ceny. Dobra walizka, nie tylko kabinowa, powinna posiadać zamek szyfrujący. Kolejnym istotnym elementem są kółka. Najlepiej, jeśli obracają się o 360 stopni.

Okazuje się, że walizkę, albo raczej przedmioty znajdujące się w niej można ubezpieczyć. Jeśli zdarzy się, że walizka przepadnie na lotnisku, straty pokrywają wówczas linie lotnicze. Dzieje się tak, ponieważ każdy bagaż rejestrowany na lotnisku jest natychmiastowo ubezpieczony. Również jeśli bagaże dotrą do nas z opóźnieniem przewoźnik pokryje koszty związane z tym wydarzeniem.

Jeśli lecimy samolotem przyda nam się mała walizka jako bagaż podręczny. Walizka pilotka posiada liczne przegródki i kieszenie. Sprawdzi się nie tylko w samolocie, ale także w krótkiej wycieczce pociągiem, czy w podróży służbowej.